اسب تک شاخ یا یونیکورن یکی از حیوانات جادویی و بامزه است که ساخت عروسک‌شان بسیار مورد توجه عروسک سازان قرار گرفته است. پیش از این ساخت یک مدل عروسک اسب تک شاخ را مرور کردیم، در این مجال یک مدل دیگر اسب تک شاخ را به شما معرفی می‌کنیم.

در مرور مراحل ساخت این اسب تک شاخ بامزه، گردونک را همراهی کنید.

برای ساخت عروسک اسب تک شاخ راه‌های مختلفی وجود دارد، گروهی از علاقمندان ساخت عروسک با الهام از شخصیت‌های کارتونی را مد نظر قرار داده‌اند و گروهی دیگر ایده‌های دنیای ذهنی خود را برای ساخت دست سازه‌های زیبای‌شان مورد استفاده قرار می‌دهند.

عروسک اسب تک شاخی که این بار گردونک برای شما عزیزان انتخاب کرده است، نمونه‌ای ساده اما دوست داشتنی است که می‌توانید آن را با کمترین امکانات بسازید.

برای ساخت این عروسک ابتدا الگوی آن را روی کاغذ پرینت گرفته و به تعداد اشاره شده برش بزنید. برای گرفتن الگوی عروسک تک شاخ از لینک زیر استفاده کنید.

در ادامه به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید.

ابتدا الگو را روی نمد یا هر پارچه در دسترس و مناسب دیگر قرار داده و با سوزن ته گرد محکم کنید و سپس آن را برش زده و مطابق شکل فوق بدوزید (فراموش نکنید که یک شکاف را برای برگرداندن عروسک و پر کردن آن با الیاف باز بگذارید). در مرحله بعد عروسک را پشت و رو کرده و آن را با الیاف پر کنید.

چگونه عروسک اسب تک شاخ بامزه بسازیم؟

حالا نوبت اضافه کردن خز است. می‌توانید از خز به رنگ دلخواه یا حتی کامواهای رنگی استفاده کرده و آنها را مطابق شکل بالا روی سر و گردن عروسک دوخته یا با چسب حرارتی سرجای خود بچسبانید.

چگونه عروسک اسب تک شاخ بامزه بسازیم؟

گوش‌های عروسک را مطابق شکل فوق روی هم قرار داده و می‌دوزیم و سپس در محل خود روی سر عروسک ثابت می‌کنیم. در نهایت نوبتی هم که باشد نوبت اضافه کردن جزئیاتی همچون چشم و پوزه است که می‌توانید با استفاده از نخ مشکل فرم چشم را گلدوزی کرده و با نخ صورتی بینی عروسک را بدوزید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از مهره مشکی به جای چشم عروسک استفاده کنید.

چگونه عروسک اسب تک شاخ بامزه بسازیم؟

در نهایت کار را با اضافه کردن روبان و نگین‌های رنگی کامل می‌کنیم و به عروسک جلوه‌ای دوچندان می‌بخشیم. شما می‌توانید این عروسک را به عنوان اسباب بازی به کودک‌تان هدیه داده یا از آن به عنوان جاکلیدی، آویز موبایل و حتی گیفت هدیه استفاده کنید.

امیدوارم از همراهی با گردونک در این آموزش عروسک سازی لذت برده باشید.