اسموتی از جمله نوشیدنی‌هایی محبوبی است که می‌توان آن را مطابق با هر نیازی تهیه کرد. فرقی نمی‌کند که به دنبال یک اسموتی مناسب ورزشکاران باشید، یا نوشیدنی خنک تابستانی را ترجیح بدهید. بالاخره در دنیای نوشیدنی‌های چیزی مطابق میل خود پیدا خواهید کرد.

در مرور طرز تهیه این اسموتی خنک و گوارای تابستانی با گردونک همراه باشید.

فصل تابستان با گرمی از راه رسیده است. اما تابستان تنها به داغی خورشید و گرمای هوا شناخته نمی‌شود. تابستان فصل از راه رسیدن سبدی مملو از میوه‌های خوش عطر و طعم و گوارا است. یکی از این میوه‌های خوشمزه هلو است که می‌تواند منبعی از املاح و ویتامین‌های مورد نیاز بدن باشد.

اگر خوردن میوه به صورت معمول را دوست ندارد و در عوض عاشق امتحان کردن انواع اسموتی و آبمیوه هستید، هلو را فراموش نکنید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم این بار در گردونک طرز تهیه یک اسموتی خنک تابستانی که با استفاده از هلو تهیه می‌شود را مرور کنیم.

مواد لازم

دو فنجان شیر

۲ فنجان هلوی رسیده، پوست گرفته و خرد شده و البته یخ زده

۱/۴ فنجان کنستانتره آب پرتقال

۲ قاشق غذاخوری شکر

۵ تکه یخ

طرز تهیه

تهیه اسموتی کار ساده و آسانی است. کافی است تمامی مواد فوق را داخل همزن ریخته و تا به دست آمدن مایعی یک دست و لطیف مخلوط کنید. بهتر است نوشیدنی خود را به محض آماده شدن سرو کرده و میل کنید.

طرز تهیه یک اسموتی خنک تابستانی

اما ارزش غذایی این نوشیدنی گوارا چیست؟ این اسموتی دارای ۱۴۳ کالری، ۴ گرم چربی، ۱۷ میلی گرم کلسترول، ۶۰ میلی گرم سدیم، ۲۳ گرم کربوهیدرات و ۵ گرم پروتئین است.