ساختن عروسک‌های کوچک حیوانات با استفاده از پارچه و نمد سرگرمی خوبی است. به خصوص اگر دوست دارید با یک هدیه دست دوز، خاطره خوبی برای عزیزان‌تان به جا بگذارید. آیا دوست دارید این هدیه خاص، یک عروسک جغد نمدی بانمک باشد؟

با گردونک همراه باشید تا ببینیم چگونه با استفاده از پارچه‌های نمدی، یک جغد بامزه و دوست داشتنی بسازیم؟

تولد کودک‌تان است و تم مورد علاقه‌اش جغد است؟ دل‌تان می‌خواهد لحظات شادی را برای و و دوستانش رقم بزنید؟ پس چه خوب است که برای تهیه گیفت و هدیه تولد خودتان آستین بالا زده و تعدادی جغد بانمک و دوست داشتنی بسازید. از این جغدهای بامزه می‌توان حتی به عنوان تزئین کیف، لباس، گلسر، کش مو و حتی جاکلیدی استفاده کرد. به علاوه می‌توانید ذوق و سلیقه و البته خلاقیت خود را نیز به کمک بطلبید تا نتیجه کار جذابیتی دوچندان پیدا کند.

اما برای ساختن این جغد بامزه به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ مثل ساخت هر عروسک دیگری شما به مقداری پارچه نمدی در رنگ‌های دلخواه، چسب، الیاف برای پر کردن عروسک، ماژیک، سوزن و نخ و قیچی احتیاج دارید.

برای ساخت این عروسک زیبا در ابتدا الگوی زیر را روی کاغذ پرینت گرفته و برش بزنید. به تعداد قید شده روی هر تکه از الگو توجه کنید. این تکه‌ها شامل سر، بدن، صورت، شکم، پنجه، چشم و نوک عروسک است.

در ادامه الگوهای بریده شده را روی نمدهای رنگی قرار داده و برش بزنید. تکه مربوط به صورت را در جای خود روی سر قرار داده و بدوزید تا محکم شود. همچنین شکم عروسک را نیز در محل خود محکم کنید.

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

حالا نوبت به کامل کردن صورت جغد می‌رسد، با استفاده از ماژیک یا با استفاده از نخ مشکی و دوخت ریز، ابروی عروسک را بدوزید. نوک را هم در جای خود دوخته و محکم کنید، چشم‌های عروسک را نیز با استفاده از چسب در محل خود بچسبانید. دو تکه پشت و جلوی سر عروسک را رو هم قرار داده و با دوخت دندان موشی به هم متصل کنید.

تنها یک بخش از سر را باز گذاشته و از آنجا الیاف را وارد سر عروسک کنید تا حالت برجسته پیدا کند. بعد از رسیدن به اندازه دلخواه شکاف باقی مانده را نیز دوخت بزنید.

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

همین مراحل را برای بدن عروسک تکرار کنید. در نهایت با استفاده از دوخت ظریف و مخفی یا با استفاده از چسب سر و بدن عروسک را به هم متصل کرده و پاها را نیز در جای خود دوخته یا بچسبانید. همچنین می‌توانید با استفاده از کمی رژ گونه یا رنگ پودری و یک گوش پاک کن، گونه‌های جغدتان را صورتی و خوش آب و رنگ کنید. اینها دیگر به خلاقیت و سلیقه خودتان بستگی دارد.

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

چطور یک جغد نمدی بسازیم؟

حالا شما صاحب یک جغد کوچولوی دوست داشتنی هستید. اگر قصد دارید از آن به عنوان آویز موبایل یا جاکلیدی استفاده کنید حتما قبل از دوختن سر با استفاده از یک تکه روبان، محلی برای اتصال حلقه جاکلیدی یا آویز ایجاد کنید. در نهایت راه‌های زیادی برای لذت بردن از این دست سازه زیبا وجود دارد.

امیدوارم از این آموزش کوتاه تصویری نیز لذت برده باشید.