استفاده از پارچه، لباس‌های قدیمی برای ساخت انواع عروسک، کاری سرگرم کننده است که نشان از ذوق و خلاقیت شما دارد. مثلاً می‌توان با استفاده از جوراب‌های کهنه و لنگه به لنگه، یک عروسک پاندای زیبا و بامزه درست کنید که می‌تواند هدیه‌ای مناسب برای دوستان‌تان باشد.

در ادامه با گردونک همراه باشید تا ببینیم چگونه با استفاده از جوراب یک عروسک پاندای بامزه بسازیم؟

پانداها یکی از حیوانات بانمک و دوست داشتنی هستند که به خاطر شکل ظاهری و رفتارهای خاص خود، در میان مردم علاقمندان بسیاری پیدا کرده‌اند. به همین خاطر انواع لوازم سرگرمی یا عروسک پاندا بسیار محبوب و مورد توجه قرار دارد، امری که به شما فرصت می‌دهد با استفاده از ساده‌ترین لوازم در دسترس و البته علاقه به هنر عروسک سازی، یک محصول خیره کننده خلق کنید.

ساخت این عروسک پاندا کار سختی نیست و شما برای خلق آن نیاز به لوازم گرانقیمت یا خاصی ندارید. کافی است در کشوی جوراب‌ها را باز کرده و جوراب‌های قدیمی یا حتی پاره را جدا کنید. البته برای ساخت این عروسک به لوازم دیگری نیز نیازمندید که در ادامه به مرور آنها خواهیم پرداخت.

لوازم مورد نیاز:

  • جوراب حوله‌ای سفید و مشکی
  • مقداری نمد سفید برای چشم پاندا
  • الیاف برای پر کردن عروسک
  • چشم و بینی عروسک، در صورت لزوم می‌توانید از دکمه به عنوان جایگزین استفاده کنید
  • نخ، سوزن و قیچی
  • الگو

الگوی عروسک پاندا را از لینک زیر دانلود کنید:

روش کار:

الگو را به تفکیک روی بخش پشتی جوراب‌های سفید و مشکی پیاده کنید. بهتر است با استفاده از یک ماژیک قابل شستشو یا محو شو خطوط را طراحی کنید. فاصله لازم برای دوخت را هم در نظر گرفته و تکه‌های مختلف الگو را برش بزنید.

بخش فوقانی بدن یا شانه را در قسمت بالای تنه و پاها را در قسمت پایین تنه سنجاق کرده و سپس کوک بزنید. این بخش‌ها را به کمک چرخ خیاطی بهم بدوزید. حال قسمت مربوط به پاهای عروسک را نیز دوخته و برش بزنید.

چگونه با استفاده از جوراب عروسک پاندا بسازیم؟

در گام بعدی تمامی قسمت‌ها بدن عروسک را بدوزید و سپس جوراب را پشت و رو کنید. توجه داشته باشید که بخشی از پارچه را باز بگذارید تا بعدا سر و تنه عروسک را با الیاف پر کنید. حالا با استفاده از درزهای موجود بدن و سر عروسک را از الیاف پر کنید تا حالت پف کرده پیدا کند.

در مرحله بعد ابتدا بینی عروسک را در محلی که از قبل با گذاشتن علامت مشخص کردید،جا گذاری کنید. سپس نوبت لکه‌های سیاه دور چشم می‌رسد. آنها را نیز در جای خود بدوزید. دایره‌های کوچک نمدی را در محل خود قرار داده و در نهایت چشم عروسک را روی آنها چسبانده یا می‌دوزیم. بعد از اتمام تمام مراحل درز قسم پایینی سر عروسک را دوخت زده و آن را کناری می‌گذاریم.

چگونه با استفاده از جوراب عروسک پاندا بسازیم؟

دو تکه مربوط به گوش عروسک را نیز بعد از دوخت پشت و رو کرده و در جای خود محکم کنید. بعد از پر حکردن بدن عروسک و رسیدن آن به حجم دلخواه با استفاده از دستان خود بدن عروسک را مالش داده و به آن فرم دلخواه و حالتی لامپ مانند بدهید. اکنون با استفاده از سوزن و نخ و دوخت‌های ظریف، سر را به تنه متصل کرده و سرجای خود محکم کنید.

چگونه با استفاده از جوراب عروسک پاندا بسازیم؟

در نهایت دستان عروسک را نیز از الیاف پر کرده و درز بالایی آن را می‌دوزیم و در نهایت آنها را روی محل مناسب خود روی بدن عروسک جاگذاری کرده و می‌دوزیم.

چگونه با استفاده از جوراب عروسک پاندا بسازیم؟

اکنون کار به پایان رسیده و عروسک پاندای جورابی زیبا و بانمک شما آماده شده است. در صورت تمایل می‌توانید با استفاده از روبان یا پارچه برای عروسک‌تان گل یا پاپیون درست کرده و ظاهر جذاب‌تری به آن ببخشید.

نظر شما در مورد ساخت عروسک‌ها بامزه با استفاده از جوراب‌های قدیمی و بدون استفاده چیست؟